TERMIN: 26-28 październik 2018

PROWADZĄCY:  kolejno: Marek Kozłowski , Kaja Tomczyk, Hania Manterys i Stefan Sawicki.

TEMATYKA:

1) Partnerstwo czy autorytet – dylematy grupowe.

 Jak wykorzystać potencjał poszczególnych członków grupy, by osiągnąć sukces zespołowy? Jak zareagować, gdy podczas pracy zespołowej wystąpi sytuacja kryzysowa? Na jaki model organizacji grupy należy się zdecydować i jak skutecznie go wdrażać? Czy podczas zadań grupowych lepiej grać pierwsze skrzypce czy trzymać się z boku? I czym tak naprawdę jest autorytet? Podczas warsztatów spróbujemy odpowiedzieć sobie na te i inne pytania.

2) Rzecz o kreatywności.

Kreatywność to proces, a nie wrodzona cecha: jesteś na tyle kreatywny, na ile poświęcasz czas na rozwijanie tej cechy. Jesteś na tyle kreatywny, na ile w Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie. Kreatywność jest tam gdzie Ala ma kota, a grosz do grosza i będzie kreatywna rozkoszą! Rozumiesz co mam na myśli? Kreatywność zaczyna się tam gdzie zabawa i relaks, a to tylko kwestia ćwiczeń i praktyki. Podczas warsztatu:

* Poznasz podstawy psychologii twórczości

* Doświadczysz własnej kreatywności podczas gier, tworzenia własnych historii

* Poznasz jak działa Twoja kreatywność – jakie są jej pułapki i możliwości

* Skorzystasz z dobrodziejstw improwizacji

* Poznasz ćwiczenia i praktyczne wskazówki na rozwinięcie w sobie pierwiastka artysty

3 – Porozmawiajmy o komunikacji.

Porozumiewanie się z innymi jest kluczową umiejętnością w naszym życiu, a więc taką, którą warto rozwijać – to zaprocentuje! Podczas warsztatów z komunikacji interpersonalnej uczestnicy zdobędą wiedzę o samej komunikacji, ale przede wszystkim, nauczą się jak MÓWIĆ i SŁUCHAĆ, tak aby uniknąć rozwiązań agresywnych, nieporozumień, kłótni. Pogadamy o trudnościach w komunikacji z rodziną, przyjaciółmi czy współpracownikami, co pozwoli nam w sposób konstruktywny wyrażać siebie z jednoczesnym szacunkiem do drugiej osoby

4 – Uważność w codziennym życiu. 

Co wspólnego mają nauki dalekiego wschodu i psychologia? W poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie poruszymy temat medytacji, ćwiczenia uważności, rozumienia zjawiska stresu i sposobów na jego opanowanie. Po drodze będziemy obalać mity.

1. Czwartek – 10:00 – 13:30 – Partnerstwo czy autorytet – dylematy grupowe

 

2. Czwartek – 15:00 -18:00 – Rzecz o kreatywności

 

3. Piątek – 10:00 – 13:00 – Porozmawiajmy o komunikacji

 

4. Piątek – 14:00-17:00 – Uważność w codziennym życiu

 

© 2017 VIKTORIANIE

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

%d bloggers like this: